Auto HiFi | Tlmiace materiály | Dynamat Xtreme Trunk...

DYNAMAT Dynamat Xtreme Trunk Kit

Dynamat Xtreme je najúčinnejší dostupný prostriedok na zabránenie hluku a vibráciam. Používa sa na akýkoľvek kovový alebo laminátový povrch automobilu. Hliníková vrstva je veľmi dobre tvarovateľná a dobre sa prispôsobí všetkým povrchom v automobile. viac info

ID: XTREME TRUNK KIT 19405
Dostupnosť: 2-4 dni (Info o preprave)
Zobraziť ceny bez DPH
106,00 € 127,20 €
Dynamat Xtreme Trunk Kit

Dynamat Xtreme

 

 

Popis: Dynamat Xtreme je patentovaný, ľahký, pružný butyl s hliníkovou vrstvou, určený na tlmenie vibrácií. Dynamat Xtreme je ľahko priľňavý ku kovovým a ostatným tvrdým podkladom. Najlepšie vlastnosti dosahuje v teplotnom rozmedzí od -10°C do 60°C, odoláva však extrémnym teplotám od -54°C do 149°C. Materiál je veľmi odolný voči starnutiu.

 

Použitie: Dynamat Xtreme môže byť pred aplikáciou orezaný do požadovaného tvaru. Lepenie je možné na vopred odmastnený a  očistený kovový povrch pripravený na lakovanie, alebo priamo na lakované časti. Dynamat Xtreme sa používa ako doplnok na kovové panely, prepážky, kanály, dvere, atď. v automobiloch, autobuscoh a lodiach. Taktiež sa používa vo ventilačných šachtách, rozvodných skriniach, kovovom nábytku, drezoch, počítačových skrinkách a mnohých ďalších aplikáciách, kde sa vyžaduje zvuková a antivibračná izolácia. 

 

Akustické vlastnosti: Akustický stratový činiteľ 'n' je chápaný ako miera schopnosti materiálu pohlcovať zvuk. Vyjadruje, koľko vibračnej energie je materiál schopný premeniť na tepelnú energiu. Pri isporiadaní používajúcom viac vrstiev tlmiaceho materiálu sa používa faktor kombinovanej straty 'n comb'. Teoretický maximálny stratový činiteľ je 1 (žiadne vibrácie). Netlmený oceľový kus s hrúbkou 1 mm má stratový činiteľ približne 0,001 pri 200 Hz. Aplikácia Dynamatu Xtreme na ten istý kus zvýši stratový činiteľ celej sústavy na približne 0,417 pri 20°C. Vrstvenie Dynamatu Xtreme tak zlepší pohlcovanie zvuku ešte viac.

 

Inštalácia: Dynamat Xtreme je potrebné orezať alebo ostrihať na požadovanú veľkosť ešte pred odstánením fólie. Na to sa môže použiť nôž alebo nožnice. Z povrchu, na ktorý sa bude Dynamat Xtreme aplikovať treba odstániť prach, mastnotu, vlhkosť a iné nečistoty. Po odlepeníé fólie pristúpte k samotnému lepeniu. Ako najjednoduchšia montážna technika sa osvedčilo jemné prehnutie materiálu a jeho postupné lepenie, so začiatkom od najkratšej hrany. Dynamat Xtreme je následne treba dôkladne pritlačiť k podkladu, na väčšie plochy sa odporúča použiť špeciálny aplikačný valček, ktorý eliminuje môžnosť vytvárania vzduchových vceriek. Tie znižujú tlmiacu kapacitu materiálu. Montáž by mala prebiehať pri izbovej teplote. Nahrievanie Dynamatu Xtreme pri montáži nie je potrebné.  

 

Dynamat Xtreme Trunk Kit - informácie výrobcu

 

Dynamat Xtreme technická špacifikácia
Vzhľad

 Materiál na báze čierneho butylu s hliníkovou vrstvou s ochrannou fóliou  na aplikačnej strane

Hrúbka  1,7 mm
Hmotnosť  2,2 kg/m2
Akustický stratový činiteľ (pri teplote)

 0,081 (10°C)
 0,240 (0°C)
 0,257 (10°C)
 0,417 (20°C)
 0,259 (30°C)
 0,194 (40°C)
 0,140 (50°C)
 0,094 (60°C)

Teplotný rozsah (optimálny výkon)  -10°C - 60°C
Teplotná odolnosť  -54°C - 149°C
Priľňavosť  74,8N/cm na studenú oceľ
Chemická odolnosť  Odolný vode a minerálnym olejom
Skladovanie  Pri izbovej teplote
Dlhodobé skladovanie  Max. 50 plátov na sebe, uložených vodorovne vo svojich obaloch.

 

 

Obsah balenia: 5 plátov, každý 81 x 45 cm (pre tlmenie väčších plôch, ideálne kufor auta)
 

V ponuke tiež balenia:

 

 

Video ako inštalovať Dynamat Xtreme (Anglický jazyk)

 

Video z vytlmovania dverí pomocou Dynamat Xtreme

Galéria Dynamat Xtreme


Zatiaľ nebola položená žiadna otázka

Poslať linku na produkt známemu