Montáže | Multimédiá | Mercedes S

Mercedes S

11.08.2011
Mercedes S

Multimediálny systém v Mercedese triedy S zahŕňa 3 LCD monitory. 2 monitory sú zabudované v opierkach predných sedadiel, jeden 7" LCD monitor je umiestnený na špeciálnom mieste a to v clonítku...

Multimediálny systém v Mercedese triedy S zahŕňa 3 LCD monitory. 2 monitory sú zabudované v opierkach predných sedadiel, jeden 7" LCD monitor je umiestnený na špeciálnom mieste a to v clonítku pred spolujazdcom.

Čalúnenie DVD monitorov do opierok, bolo na želanie zákazníka integrovane bez vybratia stredovej konštrukcie opierky, čo vytvorilo robustnosť hlavovej opierky.

Kabeláž v tomto aute nie je možné ťahať v stredovej trubke hlavovej opierky z konštrukčného dôvodu elektronického posunu opierok. Komfortne umiestnený LCD monitor v clone je veľmi pohodlne riešenie pre spolujazdca a pri večernej jazde neruší šoféra. Montáž je však veľmi náročná. Potrebne úpravy ktoré sa pre upevnenie LCD monitora robili, zabrali najviac času. LCD monitor sa vybral z plastového obalu z dôvodu zníženia hrúbky. Pre odstránenie prehrievania sme odvrtali otvory pozdĺž clony a vytvorili možnosť prúdenia vzduchu. Nakoniec sa cela clonka očalúnila do kože a ručne obšila.

DVD prehrávač sa zabudoval do kufra a ovládal z miesta vodiča diaľkovým ovládaním. Obraz sa pomocou interface ( pre integráciu obrazu do Mercedesu ) podarilo dostať aj na pôvodný monitor command, ktorý je zabudovaný od výrobcu Mercedes. Kompletne multimediálne kino sa veľmi páčilo zákazníkovým deťom a naplno ho využíva na dlhých dovolenkových cestách.  

 

Montáž realizovali v roku 2005

Igor Šarkányi a Rado Hurný

Galéria