Recenzie | Autorádiá | Kenwood KDC-W312

Kenwood KDC-W312

11.08.2011
Kenwood KDC-W312

„V tejto cenovej hladine som rozhodne nečakal rádio s výbornou kvalitou spracovania, dobrým tunerom...

„V tejto cenovej hladine som rozhodne nečakal rádio s výbornou kvalitou spracovania, dobrým tunerom a slušnou výbavou.“

Kenwood v našich testoch vidíme radi, ide o značku, ktorá patrí medzi stálice už dlhé desaťročia. Dnešný model je úplne zospodku cenovej ponuky, ponúka toho však vzhľadom k cene viac ako dosť.

Výbava

Typický fluorescenčný displej má iba 8 znakov. Je však krásne modrý, segmentový a vyzerá ako z drahšieho rádia. Otočný potenciometer Volume môžeme iba pochváliť a hoci veľmi nevytŕča z predného panelu, jeho vrúbkovanie postačuje na bezproblémové ovládanie. Jeden pár (2V) RCA výstupov si môžete navoliť ako zadný výstup (rear), alebo ako subwooferový.

 Jeho hlasitosť potom môžete ovplyvňovať priamo z rádia. Priamo na prednom paneli je minijack pre AUX vstup. RDS tuner zobrazí aj Rádiotext. Rádio prehráva MP3 aj WMA formát. Zaujímavosťou je použitie 24-bitových prevodníkov. Zvuk ovplyvňujete ekvalizérom so 6 krivkami + jednou vlastnou, nastavením basov/stredov/výšok a voľbou typu reproduktorov (OEM, 6×9“, 5×4“ a OFF) a funkciou BassBoost. Veľmi ma teší použitie LP filtra 80/120/160 Hz. Výstupný maximálny výkon je 4×45W.

Ovládanie a zvuk

Kenwood sa tvrdošijne drží starej školy a tlačidlá predvolieb sú rozmiestnené typicky pod úzkym displejom. Ovládanie, ktoré sa rokmi nemení (podľa aktuálnych trendov, ktoré často nevydržia ani 6 mesiacov), má svoju veľkú výhodu – stálu, vernú klientelu. MP3 skladby volíte krížovým ovládačom. Prepínate foldre (nahor/nadol) a skladby (doprava/doľava). Chod tlačidiel je príjemný, mäkký, akurát krížový ovládač napravo je primalý na rýchle ovládanie za jazdy.

Veľmi milo prekvapil tuner: ladil fantasticky. Chytal všetky možné slabé stanice, pritom ich držal reálne po dlhú dobu. Rovnako zvuk CD bol viac ako dobrý. 24-bitové prevodníky neznamenajú automaticky lepší zvuk, ale v tejto cene som proste nečakal tak dobrý sound. Tento Kenwood je perfektným príkladom, že aj v nízkej cenovej triede môžeme natrafiť na výborný výrobok.

Zdroj: www.autoradia.sk