Recenzie | Autorádiá | Panasonic CQ-C5303N

Panasonic CQ-C5303N

11.08.2011
Panasonic CQ-C5303N

O tisícku drahší bráška má iný, „usmievavý" dizajn a motorické odklápanie predného panelu....

O tisícku drahší bráška má iný, „usmievavý" dizajn a motorické odklápanie predného panelu. Nie sú to však jediné rozdiely. Usmievavý dizajn prináša menší potenciometer Volume. Je síce tiež krokovací, s ľahkým chodom a vzorovo vrúbkovaný, ale keby ste mali tú možnosť, vyskúšať si oba modely v priebehu pár minút, bolo by vám za veľkosťou predošlého modelu trochu smutno.

Aj ovládací prstenec sa presunul a má klasickú podobu tlačidla so 4 smermi na pravej strane displeja.

Celkovo je panel trochu neprehľad-nejšie posiaty tlačidlami, ktoré však majú na rozdiel od lacnejšieho modelu dobrý, ľahký chod. Akoby ste si mohli vybrať, čo je pre vás prednejšie. AUX vstup je realizovaný klasickou dvojicou RCA konektorov na zadnom paneli prístroja, takže si musíte vybrať už pri montáži, čo budete ku rádiu pripájať. Panasonic zistil, že ak si zákazníci vyberú ku rádiu doplnky, nekončia pri jednom. Preto tohto roku ponúka tzv. „modul rozšírenia", čo je black box krabica, ktorú pripojíte ku systémovej koncovke rádia vzadu a dovolí vám ku rádiu pripojiť 4 ďalšie firemné prístroje + jeden akýkoľvek audio (jeden pár RCA). Zároveň je ku nemu možné pripojiť Bluetooth modul (CY-BTIOON) a urobiť z neho handsfree. Samozrejmosťou je aj dokúpiteľný iPod adaptér, keďže sú všetci do tejto vecičky zbláznení (zaujímalo by ma, koľko je takých v SK). Štvorica RCA (2,5V) konektorov dovoľuje vynechať zabudovaný koncový stupeň a zosilniť signál komplet dokúpeným zosilňovačom. Podsvietenie tlačidiel si môžete voliť sami, máte možnosť zvoliť zelené, alebo červené. Displej má biele písmo Dot-Matrix na čiernom pozadí a je tak dobre čitateľné. Blikátka „spektrálneho analyzéru" sa dajú vypnúť a zostane tak pekné, elegantné rádio. Okrem MP3 formátu podporuje 5303-jka aj WMA, na rozdiel od lacnejšieho modelu.

Príjem 5305-ky je dosť zašumený a spadá do ľahkého nadpriemeru. Pri zlom signále sa snaží držať slabú stanicu, nie je to však žiaden zázrak. Zvuk CD je veľmi zaujímavý. Akoby mu úplne chýbali najspodnejšie basy, avšak zvyšok pásma je veľmi čistý, jasný, otvorený. Subjektívne hrá rádio veľmi kvalitne. Pri MP3 skladbách je zvuk naopak veľmi „excite" - čiže dynamický, nabúchaný a akoby veľmi zvýraznený. Pre bežného poslucháča bude tým pravým orechovým. Ale aj keď si budete chcieť vychutnať originálne CD (ak také vôbec máte), tak vás tento Panasonic nenechá v štichu a ponúkne perfektný prednes. Je to zaujímavý model a vybrať si medzi týmto a lacnejším 3503N bude čisto záležitosť osobných preferencií.

Prevzané z časopisu auto-hifi 4/2006