Recenzie | Multimédiá | ALPINE TME-M750

ALPINE TME-M750

11.08.2011
ALPINE TME-M750

Je horúcou novinkou a súčasne najlacnejším monitorom v produkcii Alpine. Prvým obrovským plusom...

Je horúcou novinkou a súčasne najlacnejším monitorom v produkcii Alpine. Prvým obrovským plusom oproti konkurencii je jeho montážna hĺbka. Je totiž najtenším monitorom testu a antracitová povrchovka vám sadne do akéhokoľvek interiéru. Malou nevýhodou je jeho výška, pretože problém nastane pri príliš zaoblených opierkach.

 Vo výbave je síce z montážneho príslušenstva len I rámik (nôžka na prichytenie o prístrojovku chýba) a pri montáži budete musieť ukryť black box o rozmeroch 180x100x28 mm, avšak ponúka ako jediný 3 AV vstupy (I z nich môžete prepínať medzi funkciou vstup/výstup), 2 výstupy jack 3,5 mm na slúchadlá a možnosť pripojenia 2 monitorov (druhý vás bude stáť už len 7990 Sk).

Menu poskytuje najjemnejšie nastavenie jasu, kontrastu, farieb a pod-svietenia displeja. Okrem káblových slúchadiel nechýba možnosť pripojiť infra slúchadlá. Konečne niekto myslel aj na variantu ťahania kabeláže trubkou a tak osadený miniatúrny konektor by sa vám mohlo pri dostatočnej diere podariť prevliecť. Plusom je aj tuhý rámček s najväčším počtom montážnych otvorov a drážkou, či kvalitné mikro spínače osadené na spodnej lište.

Prevzané z časopisu auto-hifi 4/2006