Recenzie | Multimédiá | Audiosource AS- 713 DT

Audiosource AS- 713 DT

11.08.2011
Audiosource AS- 713 DT

Kráľovstvo za mutlimédia? Netreba! Predstavenie multimediálnej jednotky Audiosource AS- 713 DT. Ak...

Kráľovstvo za mutlimédia? Netreba! Predstavenie multimediálnej jednotky Audiosource AS- 713 DT.

Ak ste už počuli názor, že všetko v jednom multimediálnom prístroji do 20 tisíc nemôže jednoducho fungovať, určíte Vás presvedčí toto predstavenie. A nebojte sa, nie je to žiaden začiatočník s nedostatočnou a slabou výbavou.

Jedno DIN-ové šachty začínajú byť v tejto multimediálnej ére mimoriadne populárne. Veď kto by nechcel hneď vedľa volantu rozmerný displej s kompletným ovládaním tak ako je tomu u vyššie vybavených limuzín. Navyše ak máte ešte ako prví na trhu možnosť otáčať monitor aj vo vertikálnej rovine v rozsahu až 18 stupňov.

To znamená že si môžete perfektne prispôsobiť pozorovací uhol smere doľava na vodiča či doprava na spolujazdca a umožniť tak nerušene sledovať filmu. Sedem palcový dotykový LCD display disponuje rozlíšením 1440x 234 je vybavený systémom GUI 3D OSD, ktorý okrem iného zabezpečuje dokonale rozlíšenie ikoniek s takmer okamžitou odozvou na dotyk. A to podobnou technológiou nedisponujú ani niektoré zvučné značky na trhu... !

Ďalšou mimoriadnou prednosťou hlavne v našich slovenských končinách takmer nevyhnutnou je odnímateľná spodná časť čelného panelu. Je lepšie mať panel vo vlastnej taške, ako celú multimediálnu jednotku v cudzom aute. Toto je určite devíza ktorá presvedčí každého, kto už takúto skúsenosť má a z dôvodu nutnosti pevnej montáže si takýto prístroj nechcel do auta montovať. Lepšie povedané chcel, ale priečilo sa mu vystavovať ju na obdiv a ešte riskovať výmenu rozbitého bočného okienko... Týmto však len začína podrobný opis.

 Zabudovaná optická mechanika s "anti-shock-om" a s vyrovnávacou pamäťou dokáže absorbovať formáty DivX, DVD/DVD-R/DVD-RW, CD/CD-R/CD-RW so súbormi typu MP3 a JPEG. Zdroje signálu sú okrem opto mechaniky rozšírené aj na sloty pre SD a MMC karty. Rozhlasový FM tuner s RDS je samozrejmosťou, bonusom je však klasický analógový televízny tuner PAL/NTSC/Secam ktorý veľakrát pomôže v mnohých prípadoch.

Či už aktuálne správy alebo nejaký ten seriál pre partnerku na sedadle spolujazdca... . Ale možno sa ani nebude až tak príliš nudiť, pretože jej bude stačiť predviesť zabudovaný modul Bluetooth a už sa od telefonovania s doteraz nepoznanou kvalitou cez audio aparatúru neodrhne. Stačí len jednoducho kliknúť na ikonku...

Z vnútornej výbavy treba spomenúť výkonové parametre štvor kanálového zosilňovača s výkonom po 50W na kanál. K prepojeniu z externými A/V zariadeniami je k dispozícii 2x video výstup, 1x video vstup a 4x audio výstup na externý koncový stupeň.

Pre priaznivcom šírenia signálu digitálnou cestou je tu digitálny koaxiálny výstup ako aj optický výstup. Ak vybavíte auto spätnou kamerou, tak samostatný výstup zo spínača na riadiacej páke Vám po zaradení spiatočky automatický prepne na zobrazenie situácie vzadu za autom.

Posledným detailom je diaľkové ovládanie s ktorým dokážu ovládať zariadenie aj zo zadného radu sedadiel.

Záver

Už zo samotného predstavenie pôsobí tento prístroj veľmi vyzreto a uhladene. Ak sa všetky predpoklady sľubované firemnými materiálmi naplnia, na trhu bude o ďalší multimediálny prístroj so širokou škálou využitia viac. Takže každý, komu zíva prázdny otvor veľkosti 1-DIN na palubovke a chce niečo s „odnímačkou“ ma prvú možnosť splniť si svoj sen.

Autor: Dušan Demovič