Recenzie | Multimédiá | Audiosource AS-713BT

Audiosource AS-713BT

11.08.2011
Audiosource AS-713BT

Tento model je tu takmer nedopatrením, pretože cenovo nedosahuje ani len polovicu najdrahších modelov....

Tento model je tu takmer nedopatrením, pretože cenovo nedosahuje ani len polovicu najdrahších modelov. No name produkcia však dokáže doslova „zázraky“, a tak som sám zvedavý, koľko takýto prístroj zvládne. Hneď prvým postrehom je pomerne silná výbava, kedy okrem vstavaného modulu Bluetooth disponuje prístroj aj vstavaným TV tunerom pásmach od 55 MHz až po 800 MHz.

Ďalšou praktickou výhodou bolo motorické natáčanie monitora do strán v rozsahu približne +/-15°. Odnímateľná spodná časť panela ukrýva šachtu na SD kartu. USB port je na čelnej strane v podobe konektora mini USB. Prístroj obsahuje aj jednoducho riešený optický digitálny výstup v podobe klasického opto-konektora SPDIF. Prehrávanie formátov obsahuje opäť celý zástup ikoniek od MP3, WMA až po DivX či MP4 a JPEG. Vstavaný zvukový dekodér je tento krát iba jeden a to Dolby Digitál. Užitočná funkcia Multizone dovoľuje ovládať prednú a zadnú časť v aute samostatne. Všetky linkové výstupy, vstupy sú sústredené do strapca konektorov na zadnej časti a v balení je aj malé diaľkové ovládanie.

Ovládanie a funkčnosť

Najprv skúšam vlastný mobil a nadviazanie spojenia je veľmi rýchle. Nedarí sa mi však exportovať dáta, a tak môžem vytáčať len na základe čísla, pretože zoznam nemám k dispozícii. Takisto volaný účastník sa zobrazuje len v číselnej hodnote. Spúšťanie DVD či CD je proste bez akýchkoľvek problémov a ide naozaj ako po masle. Obrazová kvalite je možno o niečo horšia než majú značkové produkty, pretože obraz na statických ikonkách mierne prekmitáva a v režime videa má drsnejšie podanie. Takisto aj zvuk nedosahuje kvality najlepších. No tento rozdiel nie je nijako priepastný a je to štandardná úroveň. V prípade linkových výstupov sa aj tento rozdiel stráca, a ak preferujete naozaj výhodnú cenu a nebojíte sa neznačkových produktov, tak toto môže byť pre Vás to pravé orechové.

Cena: 13 990 Sk/464,38 €

Autor: Dušan Demovič
Zdroj: AT magazín 10/2008