Recenzie | Multimédiá | Audiovox VME-9312TS

Audiovox VME-9312TS

11.08.2011
Audiovox VME-9312TS

Audivox je pravidelným účastníkom našich testov a ponúka často zaujímavé, netradičné riešenia....

Audivox je pravidelným účastníkom našich testov a ponúka často zaujímavé, netradičné riešenia. V poslednej dobe upustil od experimentovania a začal ponúkať vyspelé, kvalitné prístroje, za zaujímavé ceny.

Výbava

Dotykový LCD displej má veľkosť 7" a štandardné rozlíšenie 336 tisíc pixelov (3x480x234). Pozorovacie uhly sú výborné: 65 doprava, doľava a zdola, 45 zhora. Bude teda dobre viditeľný v akomkoľvek type auta. Displej sa dá samozrejme naklápať pod uhlom, čo komfort zvyšuje. DVD mechanika prečíta skutočne široký výber formátov: tradičnými sú MP3/WMA (tie číta aj z DVD+R diskov), z video súborov si poradi s klsickým videom (DVD, VCD, MPEG1 a 2).

Prehrá aj .avi súbory rovnako aj DivX (dokonca s titulkami). Z môjho testovacieho disku prehral všetky DivX  videá. Na displeji zobrazíte aj fotografie vo formáte JPEG. Prístroj zvládne aj CD-R disky v Mixed móde, čiže ak na jednom duisku máte fotky, hudbu, aj video, akurát sa ku jednotlivým zložkám môžete občas trochu dlhšie prepracovávať.

Čo sa konektivity týka, je na tom 9312-tka veľmi dobre, množstvo cinch konektorov na zadnej stene hovorí z avšetko. K dispozícii je 5-kanálový výstup (front/rear/subwoofer), jeden kompletný AV vstup, vstup pre cúvaciu kameru, video vstup pre TV tuner, 2x video výstup. Nepsorne zaujímavý je  priamy vstup pre i-Pod, ktorý sa začína udomácňovať aj v našich končinách. Priamo z dotykového displeja ho môžete potom aj ovládať.

Ovládanie

V zatvorenom stave má 9312-tka na prednom paneli malý subdisplej, čo osobne považujem za ideálne riešenie. Ak v aute často cestujete sami, bude displej často v zatvorenom stave a potom poteší aspoň vidieť, akú stanicu mám naladenú. Okrem displeja sú tu tlačidlá pre ovládanie a multifunkčný, 5-polohový joystick.

Neergonomicky je umiestnené tlačidlo "eject", pretože pri vysúvaní diskov občas o joystick zavadíte. Prístroj sa z dotykového displeja ovláda pomerne pohodlne. Audiovox si ku každej skladbe priradí aj poradové číslo na disku a tak je vyhľadávanie o čosi zaujímavejšie. Samozrejme, funguje klasické priame "ťukanie" na názov skladby na displeji - čím ju rovno spustíte.

DVD-R so 40 celámi albumami načítaval prístroj pomerne dlho. Tunerová časť obsahuje dekóder a prístroj na displeji zobrazí aj Radiotext, ktorý niektoré stanice využívajú na zobrazenie názvu a interpreta práve hranej skladby (Funradio, Expres...). Tuner ladí pomerne pomaly, avšak dosť precízne a ladil aj slabé, zašumené stanice a odrazy signálu.

Záver

V dobe, keď sa všade neúmerne šetrí a nezmyselné riešenia znižujú ceny (aj kvalitu), je pre mňa veľmi potešujúce, že si dá niekto záležať na vyhotovení, aj balení. Tu s anaozaj nešetrilo. Krabica aj spôsob balenia sa dnes len tak nevidí. Prístroj sám o sebe pôsobí hodnotným dojmom, displej sa vysúva a pohybuje s gráciou a precíznosťou. Prehráva takmer každý DivX súbor, čo začína byť pomerne vzácny jav. Najviac však koncového zákazníka poteší famózna cena, za ktorú sa momentálne 9312-tka predáva: 19990 je viac ako výborná suma!

Cena
19 990 SK
Príjem (max. 20 bodov)
12
Vábava DVD (max. 10 bodov) 7
Zvuk CD (max. 30 bodov) 18
Výbava (max. 30 bodov) 24
Obsluha (max. 10 bodov) 8
Spolu (max. 100 bodov) 69

+ DivX, priamy iPod vstup, expanzný modul, cena
- zobrazovanie ID3 tagov pri MP3