Recenzie | Multimédiá | CLIMAX ASTRO B 7000

CLIMAX ASTRO B 7000

11.08.2011
CLIMAX ASTRO B 7000

Rozmery monitora sú takmer zhodné s Audiovoxom, avšak vďaka užšiemu inštalačnému rámiku bude...

Rozmery monitora sú takmer zhodné s Audiovoxom, avšak vďaka užšiemu inštalačnému rámiku bude jednoduchšie nainštalovateľný do väčšej škály opierok. Kabeláž je zo strany monitora pevná a po 20 cm je miniatúrny konektor (obdoba ako pri Alpine), ktorý máte v niektorých prípadoch šancu prevliecť cez trubku opierky. Neobsahuje black box, len 2 m kábel s napájaním a dvojicou RCA pre AV vstup a tak nemusíte riešiť jeho uloženie.

Cez prívodný kábel tým pádom môžete pripojiť len jeden video signál a audio je v slúchadlách len zdvojené mono. Na druhej strane, však ako jediný ponúka možnosť pripojenia ďalšieho AV zdroja (herná konzola, prenosné DVD,...) z čelného panela cez 3,5 mm jack, kde je už stereofónny audio signál.

Mikrotlačidlá sú v jednej línii na spodnej lište a majú vynikajúci chod, ale v ponuke nechýba ani kartové diaľkové ovládanie zvyšujúce komfort. Menu obsahuje nastavenie jasu, kontrastu, farieb a zobrazenia Normal/Wide (Zoom chýba). Dodávaný rámček by mohol byť síce na okrajoch o trochu širší, ale ohľadom praktickosti montáže obsadil 2 miesto.

Obraz

Vzhľadom k cene boli moje prognózy jasné. Koniec testu ako vyšitý. Realita však dokázala niečo iné. Vyniká podaním bielej (lepšie to vedel už len Alpine) a celkovo je uspokojivé aj podanie farieb. Šírka prenášaného pásma je úrovni MM 5800-ky.

Dostatočná rezerva v nastavení jasu a ostrosti mu nebude robiť problém ani pri dennom sledovaní, aj keď samozrejme ak vám naň páli priame slnko a máte tmavé scény moc si to neužijete. Pozorovací uhol vo vertikálnom smere je veľmi dobrý, v horizontálnom len priemerný. Pri veľkých farebných plochách má síce rezervy, ale pri pozeraní filmov nevnímate raster a celkový dojem z pozerania je vynikajúci, hlavne keď pomyslíte na investované peniaze.

Prevzané z časopisu auto-hifi 4/2006