Recenzie | Multimédiá | Kenwood DNX-5220BT

Kenwood DNX-5220BT

11.08.2011
Kenwood DNX-5220BT

Svet mutimédii čoraz viac vstupuje do našich životov a ovplyvňuje svet okolo nás a neobišlo to...

Svet mutimédii čoraz viac vstupuje do našich životov a ovplyvňuje svet okolo nás a neobišlo to ani našich štvorkolesových miláčikov. O to viac pokiaľ tieto zariadenia dokážu premeniť našu únavnú a dlhú jazdu na zážitok pre celú rodinu. KENWOOD v tomto segmente predstavuje špičku a ponúka skutočne všetko, čo náročný zákazník vyžaduje od týchto zariadení. Populárna séria DNX v 2 DIN prevedení už vo svojej základnej rade ponúka bohatú ponuku užitočných funkcií ako FM/AM rádio tuner, CD/MP3/WMA prehrávač, DVD/DivX video prehrávač, JEPG prehliadač obrázkov, USB/RCA/iPOD vstup, vstavanú Bluetooth HandsFree sadu PARROT, zabudovanú navigáciu GARMIN s full pokrytím celej EU do uličnej siete.

Je neuveriteľné, že túto ponuku dokáže oficiálny distribútor na Slovensku obohatiť ešte o ďalšie plusy pre toto zariadenie. Je ním ponuka predĺženej trojročnej záruky alebo poistenie zariadenia proti krádeži, a to všetko zadarmo. Ťažko hľadať v súčasnej dobe konkurencie schopný produkt, ktorý by mohol KENWOODu dýchať na krk.

Popis

KENWOOD vsadil na trvácnosť a kvalitu, ako sme už koniec koncov pri ňom dlhodobo zvyknutý. Preto v novej generácii prišlo k niekoľkým zmenám. Hlavnou a na prvý pohľad viditeľnou zmenou je zmenšenie veľkosti displeja zo 6,95“ na 6,1“, čo umožnilo umiestnenie šachty pre CD/DVD nosiče na čelný panel zariadenia. Odbudla teda mechanika pre odklápanie predného panela. Na čelnú stenu tiež pribudli tri tlačidlá na zrýchlený prístup k vybraným funkciám a otočný ovládač hlasitosti. Celé zariadenie je v 2 DIN prevedení s ISO koncovkami pre jednoduché zapájanie a montáž.

Ovládanie

Ovládanie všetkých funkcií je dostupné pomocou dotykového displeja alebo pribalenéhodiaľkového ovládača. Na úvodnej obrazovke vás privíta prehľadné grafické menu, ktoré vás pomocou prehľadných ikoniek intuitívne navedie na požadovanú funkciu. V prípade omylu sa jednoducho a rýchlo dostanete späť na hlavné menu stlačením jedného tlačidla na prednom panely. Možnosti nastavení tohto zariadenia sú veľmi bohaté. Či už ide o vzhľad (nastavenie podsvietenia v 15 farbách podľa podsvietenia vašej palubovky) alebo hudobného výkonu (dual zone - rozdelenie hracích zón aute / v predných reproduktoroch vám hrá rádio a v zadných ide zvuk z filmu pusteného na obrazovke) a veľa ďalších funkcií.

Navigácia

KENWOOD sa nepúšťal do zbytočného experimentovania v tejto oblasti a stavil na overenú kvalitu. V spolupráci so značkou GARMIN umiestnil do svojich zariadení túto špičkovú navigáciu a ukázalo sa to ako výborný ťah. Plnohodnotná navigácia poskytuje všetko na čo sú už aj slovenskí zákazníci zvyknutí z prenosných navigačných zariadení značky GARMIN. Teda majú jednoduché a prehľadné menu, pravidelné aktualizácie máp (čo je pri navigačných prístrojoch jednou z najdôležitejších vecí) a dobré pokrytie máp s uličnou podrobnosťou celej EÚ.

HandsFree

Toto skvelé zariadenie dnes už využíva mnoho vodičov a pomáha k zvyšovaniu bezpečnosti na cestách. Preto ani KENWOOD nezostal pozadu a ponúka svojím zákazníkom aj v tejto oblasti špičku medzi konkurenciou. Podarilo sa mu do tohto, už aj tak špičkového zariadenia, dostať ďalšieho veľkého výrobcu a to značku PARROT. Bluetooth handsfree sada od tohto výrobcu ponúka ďalšie skvelé funkcie v oblasti multimediálnej zábavy. Okrem klasického telefonovania pomocou tejto sady ponúka ešte ďalšie využitie, a to prenos hudobných formátov uložených vo vašom telefóne do MM jednotkou a následne priamo do reproduktorov vo vozidle.

Čo dodať na záver. Ide o jedno z najkompaktnejších zariadení na našom trhu v súčasnosti a pomer CENA/VÝKON mu predurčujú slušný predaj aj v našich končinách.

Zdroj: ATmagazín 08/2008