Recenzie | Multimédiá | Kenwood KVT-522 DVD

Kenwood KVT-522 DVD

11.08.2011
Kenwood KVT-522 DVD

Vyklápačku od Kenwoodu testujeme po prvýkrát a som teda veľmi zvedavý na výsledok, pretože prístroje...

Vyklápačku od Kenwoodu testujeme po prvýkrát a som teda veľmi zvedavý na výsledok, pretože prístroje od tejto značky patria už roky medzi absolútnu špičku.

Výbava

7" dotykový TFT displej sa vysúva naozaj netradičným spôsobom, až som sa na prvýkrát zľakol. Rozlíšenie je klasických 339 960 pixelov. Poteší zabudovanie dvoch dekodérov, Dolby Digital, aj DTS. Prehráva MP3/WMA/AAC, obrázky JPEG, klasické DVD - video, aj DivX (aj vo verzii 6). USB vstup je vzadu na predĺženom kábli, zvládne odber klasických 500 mA (pre malé externé harddisky), je vo verzii 1.1 a 2.0.

Ku 522-jke môžete pripojiť firemný TV tuner a ovládať ho cez dotykovú obrazovku. Bluetooth je použiteľné, ak si dokúpite modul KCA-BT200. Pre plné využitie iPod-u je nutné dokúpiť kábel KCA-iP300V. Na zadnom paneli je USB vstup pre navigáciu, ktorá sa takisto predáva ako voliteľný modul (KNA-G520, 420, 421...)

Čo sa týka klasických vstupov a výstupov, tak cez pripojiteľný multipin (šetrí to miesto, ak nechcete používať vstupy a výstupy) je dostupný RCA výstup pre predné i zadné kanály. Na tom istom zväzku sú dve trojice cinchov - kompletný AV vstup a AV výstup.

Obsluha

Je zaujímavé ako sa ktorej značke podarí vyriešiť obsluhu a menu tak komplikovaných prístrojov. Kenwoody patrili vždy medzi tie, s príliš farebným, neprehľadným a komplikovaným menu. Za posledný rok však všetky prístroje prešli veľkou zmenou a Kenwood má dnes prehľadné, pomerne rozpoznateľné menu sa dá vpohode pohybovať. Dokonca menej používané funkcie majú menšie ikonky a sú po rohoch obrazovky, takže sa zrazu zdá, akoby bola výbava polovičná. Opak je však pravdou - práve Kenwoody majú bohaté možnosti nastavovania. Veľmi sa mi páči možnosť kustomizácie displeja - m§žete si navoliť 2- alebo 4-riadkové zobrazenie pri CD/MP3, alebo FM, ďalej si voliť 3 tlačidlá (file, name, folder, track...) kde si sami navolíte, ktoré ID3 Tagy budú zobrazované.

Ovládacie tlačidlá pod displejom sú samozrejme horšie dostupné a nepoteší najmä neergonomické tlačidlové Volume.

Záver

Kenwood je skutočným kráľom v oblasti multimédií a all-in-one prístrojov. Premyslené funkcie a ovládanie, v posledných modeloch výrazne prepracované a prehľadnejšie menu. K tomu tradične dobrý príjem tunera, kvalitný zvuk. Bohatá výbava, najmä čo sa  úprav zvuku týka. A v neposlednom rade veľmi dobrá cena, vďaka tvrdému, konkurenčnému boju. Nemusíte dlho váhať, ak uvažujete o jeho kúpe.

Cena

24 990 Sk

Príjem (max. 20 bodov)

14

Výbava DVD (max. 10 bodov)

8

Zvuk CD (max. 30 bodov)

21

Výbava (max. 30 bodov)

25

Obsluha (max. 10 bodov)

7

Spolu (max. 100 bodov)

75