Recenzie | Multimédiá | Kenwood KVT-522DVDY

Kenwood KVT-522DVDY

11.08.2011
Kenwood KVT-522DVDY

Ak padneme o ďalšie dve tisícky dole, dostávame sa k predposlednému modelu a tým je Kenwood 522....

Ak padneme o ďalšie dve tisícky dole, dostávame sa k predposlednému modelu a tým je Kenwood 522. Vyklápací dotykový panel nám ako jediný predvedie otváranie závesmi napred a obrazovkou navrchu. Nastavenie uhla a zasunutia je takisto možné, len aj v tej najmenej nápadnej polohe je displej vysunutý pomerne dosť a zakrýva radu tlačidiel ktoré sú na hlavnom prístroji. Napríklad hlasitosť je v podobe +/- a spočiatku neviete presne nahmatať a nie je isté, na ktoré tlačidlo ste práve natrafili. Výbava je pomerne bohatá, i keď Bluetooth modul je opäť ako voliteľná výbava, čiže za príplatok.

 Z ďalších externistov pripadajú do úvahy USB s dodávaným konektorom, iPod so špeciálnym káblom (nie je v balení), alebo aj TV či multi prehrávač diskov. Prehrávanie všetkého, čo bolo doteraz v teste použité a spomenuté na optických kotúčoch, je možné. Z video komprimácie je tu podporovaný DivX. Vstavané dekodéry Dolby Digital a DTS 2.1 zase podporia kvalitný zvukový zážitok.

 Nastavenie množstva parametrov je už samozrejmosťou, novinkou je napríklad farebné nastavenie podsvietenia, ktoré si môžete doladiť presne podľa svojho gusta plynule meniteľnými hodnotami RGB. Množstvo externých konektorov na zadnom paneli už napovedá o určení tejto jednotky, ktorá je primárne stavaná ako centrálna riadiaca jednotka.

Ovládanie a funkčnosť

Menu sa nechalo chvíľu ponúkať a spoluprácu najprv trošku tajilo. No stačilo pozrieť do manuálu a už to išlo. Problémom bolo to, že ako náhle som sa dostal napríklad do položky Set Up, tak mi tam chýbala polovica deklarovaných nastavení. Riešením bolo sa pozerať poriadne a objaviť na hornej časti obrazovky presun do druhej časti sub. Menu, ktorým sa objavila zostávajúca časť.

 Po tomto zdržaní a v spolupráci s DO však všetko už ide tak ako má. Zvuk je dobrý, má svoju dynamiku a detaily, no na najlepších v tomto teste vstavané koncáky nestačili. Na skutočne kvalitnú inštaláciu, v ktorej by tento prístroj zastrešoval funkciu riadiacej jednotky by som odporúčal požiť linkové výstupy, ktoré sú kvalitou porovnateľné s ostatnými testovanými.

Cena: 24 990 Sk/829,52 €

Autor: Dušan Demovič Zdroj: AT magazín 10/2008