Recenzie | Navigácie | Garmin Nüvi 255

Garmin Nüvi 255

11.08.2011
Garmin Nüvi 255

Garmin predstavuje vylepšenú sériu nüvi 255, ktorá prináša viac funkcií v triede cenovo prístupných...

Garmin predstavuje vylepšenú sériu nüvi 255, ktorá prináša viac funkcií v triede cenovo prístupných navigácií. Spoločnosť Garmin s potešením predstavuje ďalšiu generáciu obľúbenej série nüvi 250. Kompaktné a cenovo dostupné modely série nüvi 255 prinášajú oproti predchádzajúcej sérii niekoľko nových funkcií akými sú presnejšia navigácia, okamžité pripojenie k satelitom, jednoduché užívateľské prostredie, funkcia „Kde som“ pre rýchle vyhľadávanie najbližšej policajnej stanice, nemocnice alebo čerpacej stanice pri mojej aktuálnej polohe ci navigácia pomocou fotografií, ktoré majú určenú polohu (Google Panoramio).


„Prístroje zo série nüvi 255 predstavujú ďalšiu generáciu dostupných prenosných navigačných systémov pre zákazníkov,“ povedal Clive Taylor, produktový riaditeľ Garmin Europe. „Najnovšie zariadenia nüvi sa zameriavajú na jednoduchosť a bezpecnosť, ktoré zabezpečujú rýchlu a pohotovú navigáciu. Tieto prvky následne šetria zákazníkovi čas, peniaze a takisto aj životné prostredie.“

Jednoduché užívateľské rozhranie prostredníctvom dotykového displeja poskytuje maximálny komfort pri ovládaní. Funkcia pre výpočet optimálnej trasy, vyhľadávanie adresných bodov, bodov záujmu (POI) s navigáciou po odbočeniach sú štandardom výbavy aj nových modelov.
Prenosné navigačné zariadenia série nüvi 255 sú k dispozícii v dvoch variantoch s uhlopriečkou 4,3 alebo 3,5 palca.

Séria nüvi 255 je vybavená rýchlym 333 Mhz procesorom, ktorý zlepšuje vykresľovanie mapy a možnosti navigácie. Určenie polohy je teraz ešte rýchlejšie ako predtým vďaka novej funkcii HotFix, ktorá automaticky vyhodnocuje presné informácie zo satelitov a na základe nich rýchlo prepočítava aktuálnu polohu.

Medzi ďalšie funkcie patrí navigácia podla geokodóvaných fotografií, 3D zobrazenie mapy (DEM), automatická zmena časových pásiem a plynulé zobrazovanie máp. V prípade záujmu je možné prístroje zo série nüvi 255 rozšíriť o prijímač dopravných správ FM TMC pre príjem správ o aktuálnej dopravnej situácií na cestách.

Mapové dáta poskytuje spolocnosť NAVTEQ™, svetový líder v spracovaní mapových dát prémiovej kvality.
Garmin prináša unikátnu webovú stránku ´Garmin Connect Photos´ www.garminconnect.com/photos , vďaka ktorej si užívatelia môžu vybrať z miliónov geotaggovaných fotografií poskytovaných komunitou na Google Panoramio. Po jednoduchom nahratí do navigátora je možné nechať sa navigovať priamo k miestu, kde bola fotografia vytvorená.

Vlastnosti a parametre: