Recenzie | Navigácie | Garmin Nüvi 760

Garmin Nüvi 760

11.08.2011
Garmin Nüvi 760

Hitom slovenského trhu s GPS prístrojmi sa stala séria Garmin Nuvi 700. Najnovším reprezentantom...

Hitom slovenského trhu s GPS prístrojmi sa stala séria Garmin Nuvi 700. Najnovším reprezentantom je Nuvi 760, určený skôr pre high-end trh. Tu je jeho recenzia...

Plný funkcií s širokouhlým displejom, to všetko je Garmin Nuvi 760 – pokročilé navigačné vlastnosti, širokouhlý displej, prednahraté mapy, FM prijímač, možnosť hands-free telefonovania, informácie o aktuálnej dopravnej situácii a ďalšie nové i staré funkcie série Nuvi 700.

Garmin Nuvi zo série 700 umožňujú si skutočne užívať navigovanie. V Nuvi 760 boli použité najnovšie technológie akým je varovanie pred dopravnými zápchami. Pre lepšie orientovanie bolo vylepšené i menu, ktoré je teraz prehľadnejšie a zrozumiteľnejšie. Funkcia „help“ bola dokonca doplnená mnohé nové typy rád ako prísť do cieľa čo najvýhodnejšie. Séria Nuvi 700 sa snaží vylepšovať pre svojich užívateľov aby vždy prišli načas.

Text-to-Speech
Funkciu text-to-speech využíva Nuvi 760 aj Nuvi 770, je schopná prečítať názvy ulíc a ciest. Nemusíte sa obávať zmätku pri čítaní mien v prípade viacerých ulíc na okolí. Inteligentne vyberie tú, ktorú potrebujete.

Uvidíte viac
Garmin Nuvi 760 vám zobrazuje všetko na svojom širokouhlom displeji, vždy uvidíte veľký obraz: detailu mapy, váš aktuálny smer, fotografie, to všetko v jasný a zreteľných farbách. Jeho 4,3 palcový displej vám umožňuje sledovanie z každého uhľa pohľadu a dokonca i pri silnom slnečnom svetle.

Ľahkosť navigovania
Nuvi 760 je ihneď po zakúpení schopný pracovať. Má prednahratý City Navigator® NT mapu Európy a Slovensko s pokrytím 99% a k tomu milióny POI (bodov záujmu) akými sú hotely, reštaurácie, benzínové čerpadlá a ďalšie. Po jednoduchom stlačení displeja môžete zadať vašu destináciu a Nuvi vám zobrazí cestu na 2D alebo 3D mape. Dokáže čítať i názvy ciest a exitov a preto už nemusíte odvracať zrak z cesty na váš PND. V menu nájdete i položku na editáciu vlastných POI napríklad pásmo v okolí škôl alebo bezpečnostné kamery a dovoľuje vám nastaviť si, ktoré POI vás majú upozorňovať počas cesty a ktoré nie. Európska verzia prístroja má dokonca prednahratú databázu bezpečnostných kamier.

Kde sa nachádzam?
Sledujte seba a vaše auto pomocou Garmin Nuvi 760, kde sa práve nachádzate. Jednoduchým klepnutím na „Where I am?“ môžete zistiť aké POI sa okolo vás nachádzajú: nemocnice, policajné stanice, čerpacie stanice, najbližšiu adresu a križovatku. Taktiež na displeji vidíte vašu zemepisnú šírku a dĺžku. Garmin Nuvi 760 si dokonca zapamätá kde máte zaparkované auto. Pri odopnutí PND z držiaku, si automaticky zapamätá pozíciu vášho auta a pri návrate späť k autu vás naviguje presne k nemu. Funkciu perfektne využije pri parkovaní na neznámych miestach, ako sú zábavné parky, štadióny alebo nákupné centrá a hlavne cudzie mestá.

Plánujte už pred cestou
Garmin Nuvi 760 zahŕňa pokročilé navigačné funkcie, ktoré vás zbavia zo starostí s cestovania. Môžete si vopred naplánovať a uložiť 10 ciest, POI k nim určené a simulovať ich priebeh. Nuvi 760 vás, ako už je bežné, informuje o maximálnej povolenej rýchlosti pre diaľnice a medzištátne komunikácie.

Hands-free telefonovanie
Nuvi 760 má integrovaný Bluetooth wireless technológiu so vstavaným mikrofónom a reproduktorom pre hands-free volanie. Jednoducho prístroj pripojte na váš Bluetooth telefón a môžete telefonovať sústredene na cestu. Číslo vytočíte stláčaním displeja a hovor prijmete stlačením displeja kdekoľvek.

Vyhnite sa zápcham
Nuvi 760 má integrovaný FM TMC prijímač. Prijíma informácie o dopravnej situácii, o zdržaniach a výlukách, ktoré váš čakajú na ceste. Ďalšie stlačenie displeja spôsobí prekalkulovanie trasy vyhnúc sa nepríjemnostiam.

Majte ho stále pri sebe
Garmin Nuvi 760's má vysoko citlivú vstavanú anténu, čo dáva prístroju úhľadnejší a tenší vzhľad ako séria Nuvi 600. Prístroj je už vhodnejší na nosenie vo vačku ako boli jeho predchodcovia. Jeho dobíjateľná lithium-ion batéria vydrží dlhšie ako u predchádzajúcich modeloch a tým sa stáva bežnou súčasťou nielen auta ale aj vás samotných.

Žite s navigáciou
Navigácia Garmin Nuvi 760 obsahuje mnoho funkcií, ktoré, ako sa vraví, musíte mať. Popri samotných navigačných schopnostiach prístroj dokáže prehrávať jpeg foto, mp3 a audio knihy (len s predplatným), prevodník mien a ďalšie. Pomocou Nuvi 760's wireless FM vysielačom môžete počúvať rádio v rátane hlasových výziev, MP3 a audio knihy cez vaše autorádio. Prístroj disponuje funkciou MSN direct, Garmin Lock, ochranou proti krádeži a nastavovateľnou ikonou ukazovateľa na mape podľa typu vášho auta. Ako doplnok môže byť SD karta, ktorá poslúži ako translátor, detailný cestovný sprievodca a poskytne voľné miesto na ukladanie informácií.

Cena prístroja na slovenskom trhu je okolo: 17.000,- sk

Plusy:

 • Mp3 player
 • Bluetooth kompatibilita
 • Real time traffic dopravné informácie
 • Text-to speech
 • Funkcia „Where I am“
 • Jednoduché ovládanie
 • Automatické ukladanie pozície pri sňatí prístroja z držiaku

Mínusy:

 • Nižšia citlivosť antény
 • Displej je menej citlivý na dotyk
 • Vyhľadávanie v POI v kategóriách zaberá veľa času
 • Obľúbené miesta „favorities“ sa nedajú zoradiť podľa abecedy
 • Simulácia prednastavených trás sa nedá urýchliť
 • Nedajú sa vylúčiť trasy, ktorým sa chcete vyhnúť na vašej ceste

Autor: Peter

Zdroj: www.nav.sk