Recenzie | Reproduktory | Mac Audio Premium 69.3...

Mac Audio Premium 69.3 LED

11.08.2011
Mac Audio Premium 69.3 LED

Veľkým prekvapením tejto série boli komponentové 16-ky Premium 2.16,ktoré v čísle 3/2004 dokázali...

Veľkým prekvapením tejto série boli komponentové 16-ky Premium 2.16,ktoré v čísle 3/2004 dokázali poraziť po zvukovej stránke renomo-vanejšie firmy a odniesli si titul „Najlepší zvuk" vďaka svojmu vyrovnanému a neagresívnemu prejavu. Po týchto skúsenostiach som ovaly rozhodne nepodceňoval.

Konštrukciu tvorí plechový kôš so štruktúrovaným nástrekom, modrá priehľadná membrána ktorú podsvecuje 8 blikajúcich LED diód uchytených v plastovej obruči na okraji textilného vlnovca, masívny magnet s plastovým krytom a najlepšie prípojné terminály v podobe pérových svoriek. Jedinú výhradu mám voči PUR závesu. Stredový a výškový piezo menič je osadený v elegantnom pochrómovanom plastovom nástavci a súčasťou výbavy je plechová mriežka.

ZVUK

Zaujme kompaktný zvuk s objemným a hlbokým basom (takmer ako s 10" woofrom) či mäkkými neagresívnymi stredmi, ktoré dodávajú hudbe otvorenosť a informatívnosť, pričom nepôsobia unavujúco či agresívne.

Pri dlhšom posluchu odporúčam stiahnuť okolie 80-H00 Hz o 2-3 dB, čím sa spresní kopací stredobas. Plusom je aj vysoká zaťažiteľnosť v ktorej ich dokázali o vlas predčiť jedine Boss Audio a Vieta. Čo sa týka muzikality a objemu basov dotiahli to najďalej, aj keď v porovnaní s GZ im chýba trochu drajvu.

Prevzané z časopisu auto-hifi 4/2006