Recenzie | Reproduktory | VIETA PW-693

VIETA PW-693

11.08.2011
VIETA PW-693

Ovaly z novej Power série pôsobia svojou masívnou konštrukciou ako Golem voči VP-čkam a tak okrem...

Ovaly z novej Power série pôsobia svojou masívnou konštrukciou ako Golem voči VP-čkam a tak okrem hmotnosti výrazne narástla aj ich montážna hĺbka, ktorá je druhá najväčšia v teste. Plechový kôš s čiernym nástrekom uchytá-va kvalitný záves z butylovej gumy, na ktorý je nalepená impregnovaná celulózová membrána, ktorá je ľahšia ako tá z polypropylénu, ale o to menej blbuvzdorná.

Pohon tvorí gigantický magnet s priemerom 120 mm chránený voči mechanickému poškodeniu plastovou krytkou a I" hliníková cievka navinutá na kaptonovom formeri. V striebornom plastovom nástavci je umiestnený 45mm stredový a 22mm výškový menič s titani-om potiahnutými membránami. Súčasťou výbavy sú elegantné mriežky a ako darček dostanete návleky na bezpečnostné pásy.

ZVUK

Oproti lacnejším VP 693 zaujmú vysokou citlivosťou a dynamickejším zvukom s lepším prekreslením. V porovnaním s MAC Audio sú lepšie v razancii a prekreslení basov, ale na druhej strane majú rezervy na vyšších stredoch, ktoré sú tvrdšie. V porovnaní s GZ majú síce mäkší a objemnejší bas, ale impulzívnosť či prekreslenie je dominantou GZTF 69T. Zaťažiteľnosťou sa za-radzujú na 2. miesto, hneď za Boss Audio.

Prevzané z časopisu auto-hifi 4/2006