Recenzie | Zosilňovače | Audison LRX 2.9

Audison LRX 2.9

11.08.2011
Audison LRX 2.9

Šasi je zhotovené z hlÍníkového odliatku s jemným hustým rebrovaním zbočnej aj vrchnej strany...

Šasi je zhotovené z hlÍníkového odliatku s jemným hustým rebrovaním zbočnej aj vrchnej strany a nechýba ani elegantné podsvietené logo.Vnútorná konštrukcia je prevedená čisto s typickým použitím "plug in"modulov, čo zjednoduší prípadné opravy, aj keď v tomto prípade jeAudison známy svojou spoľahlivosťou, vďaka nekompromisnému zahoreniukaždého kusu a premeraniu parametrov, čo vám garantuje prvotriednukvalitu produktov.

Pri vývoji mali na pamäti praktické využitie, čoho výsledkom je premyslená výbava.

Silová časť je osadená na pravej strane, pričom všetky prípojnéterminály sú v poniklovanom dutinkovom prevedení kde napájanie dosahujepriemer 10 mm a repro konektory 4 mm. V prípade, že budete pohánaťwoofer môžete si dokúpiť aj diaľkový ovládač hlasitosti Sub Vol.

Náprotivná stena slúži pre vstupný/výstupný nízkoúrovňový signál avďaka ECI (Easy Common Interface) si môžete zvoliť klasické RCAkonektory (resp. svorkovnicu pre vysokoúrovňový signál s možnosťouukrytia kabeláže), jednoduchým pretočením modulu. Všetky nastavovacieprvky sú umiestnené na vrchnej stene a umožňujú nastavenie vstupnejcitlivosti, HP/LP filtrov v rozsahu 50÷500 Hz, resp. 500÷5000 Hz a primono režime si môžete voliť strmosť výhybky 12, alebo 24 dB oktávu.

Nechýbajú kontrolky indikujúce zopnutie tepelnej ochrany, preťaženie,či chybu v káblovaní. Výhodou je aj kompletné prekrytie kabeláže, čiovládacích prvkov plastovými dielmi, ktorými predídete náhodnémuskratu, či rozladeniu nastavení. Meranie potvrdilo výkony 2x270 W dozáťaže 4 Ω, resp. 2x430 W do 2 Ω. V prípade premostenia je to 1x860 Wdo 4 Ω, čo je dostatok pre väčšinu adekvátnych woofrov.

Jedinýmkompromisom je, že výsledná impedancia v premostení nesmie klesnúť pod4 Ω.