Recenzie | Zosilňovače | Blaupunkt GTA 270

Blaupunkt GTA 270

11.08.2011
Blaupunkt GTA 270

„Ak ste priaznivcami Blaupunkt u a Velocity je pre vás finančnene­dosiahnuteľným snom, 270-ka...

„Ak ste priaznivcami Blaupunkt u a Velocity je pre vás finančnene­dosiahnuteľným snom, 270-ka vám ponúkne dobrú výbavu, nízku cenu aprijateľný zvuk".

 Napriek tomu, že stratégia firmy má namierenéprimárne na riadiace jednotky či navigačné sys­témy, kde jejednoznačným lídrom, jej portfólio obsahuje aj zopár modelovzosilňovačov základ­nej triedy (ak nepočítam aj Velocity, ale to už jeiná káva ktorá nepatrí do tohto testu).

270-ka predstavuje nástupcu za GT 250-ku a je najlac­nejším firemnýmdvojkanálom. Hliníkový ske­let je povrchovo upravený modrým nástrekom adizajn vylepšuje v strede osadená hliníková lišta s plastickým logom,pričom v prípade po­treby môžete vrchnú stenu otočit o 180stupňov.

Výbavu tvorí linkový vstup /výstup, plynulo nastavvitelnákorekcia basov a HP/LP filter. Miernym hendikepom v praxi môžu byťvysunuté potenciomet re, ktoré sú náchylnejšie na náhodné rozladenie.Opačná strana ukrýva pozlátené skrutkovacie terminály ktoré súveľkostne rozlíšené a na­šťastie aj v dostatočnej vzdialenosti od seba.

Zvuk

270-ka ponúka dostatok detailnosti a informácií v sterdnom pásme a navýškach, avšak objemy nástrojov nedosahujú úrovne GZ či Z2100-ky.Rezervy sú aj v muzikálnosti, drajve a objeme najnižšieho pásma, avšakak nemáte repro nad 4000Sk nebudú pre vás tieto chybičky krásypodstatné.