Recenzie | Zosilňovače | Caliber CA 200V4

Caliber CA 200V4

11.08.2011
Caliber CA 200V4

Zvukové podanie sme riešili v miestnosti s pomerne kvalitnýmireproduktormi, ktoré sú v danej cene...

Zvukové podanie sme riešili v miestnosti s pomerne kvalitnýmireproduktormi, ktoré sú v danej cene referenciou. Zosilňovače napájalexterný zdroj s dostatočným počtom wattov na to, aby „rozsvietil“káble.

Ako zdroj signálu sme použili predsa len niečo z autohifi, a tofamózny CD receiver Clarion DRX 9575RZ. Pre porovnanie a stanoveniereferencie v triede zosilňovačov sme použili rovnako famóznySoundstream Rubicon Lil´Wonder. Aj napriek tomu, že už má svoje roky,hrá stále s mladíckym elánom a veľmi dobre.

Zvukové podanie

Pri tomto zosilňovači je opäť badateľná mierna odchýlka v zafarbenízvuku smerom k zastretosti. Nie je to však nič tragické, pretože lenmáloktoré reproduktory dokážu v tejto triede niečo také vôbec zachytiť.

Celkovým prejavom bol tento zosilňovač dobrý, i keď zvládaniekomplexnejších pasáží mu dalo zabrať, a nie vždy sa mu to podarilo najednotku.

Konštrukcia

Telo nám prezrádza príslušnosť k radu Venom. Jeho dekoračným imidžom ječervené podsvietenie s možnosťou vypnutia. Vidličkové svorky sa vsúčasnosti už málo používajú, pretože znásobujú prechodové straty nakábloch (kábel-vidlička-svorka).

Filtre sú veľmi strohé a možnonastaviť len úroveň a deliacu frekvenciu . Kladne hodnotím výstupnékonektory cinch pre všetky štyri kanály. Kaskádové reprosvorky súnevýhodou, lebo po zapojení káblov do vrchného radu je zlý prístup kspodným skrutkám. Nedokázal som otvoriť zosilňovač, a tak nemôžemposúdiť vnútorné zapojenie.

Plusy:
+ výstupné terminály cinch pre všetky štyri kanály

Mínusy:
- vidličkové svorky
- strohé nastavenie filtrov

výkonynameranéuvádzané
Psin / 4 ohm86,49 W4 x 100 W / 4 ohm
Psin / 2 ohm117,04 W4 x 150 W / 2 ohm
Psin / 4 ohm mostík222,37 W2 x 300 W / 4 ohm

Cena: 7990,- Sk

Zdroj: AT magazín 03/2008