Recenzie | Zosilňovače | Helix Dark blue 4

Helix Dark blue 4

11.08.2011
Helix Dark blue 4

Víťaz testu!Zvukové podanie sme riešili v miestnosti s pomerne kvalitnýmireproduktormi, ktoré sú...

Víťaz testu!

Zvukové podanie sme riešili v miestnosti s pomerne kvalitnýmireproduktormi, ktoré sú v danej cene referenciou. Zosilňovače napájalexterný zdroj s dostatočným počtom wattov na to, aby „rozsvietil“káble. Ako zdroj signálu sme použili predsa len niečo z autohifi, a tofamózny CD receiver Clarion DRX 9575RZ. Pre porovnanie a stanoveniereferencie v triede zosilňovačov sme použili rovnako famóznySoundstream Rubicon Lil´Wonder. Aj napriek tomu, že už má svoje roky,hrá stále s mladíckym elánom a veľmi dobre.

Zvukové podanie

Aj napriek pomerne slabému nameranémuvýkonu, bol tento kúsok naozaj najlepší. Zvukové podanie bolo veľmijasné a oplývalo množstvom detailov a priestorovo presne zadefinovanéhohudobného diania. Tieto atribúty sa nestrácali ani v najvyššíchúrovniach, i keď žiadne delostrelecké orgie, ako napríklad sCarpowerom, to neboli.

Ten, kto vyžaduje najpresnejší zvukový prejav aoželie výkony rádovo v stovkách wattov, má najlepšieho adepta s názvomDark blue4 vedľa na fotografii. Decentná inštalácia spolu s decentnýmreproduktormi... a šup do decentnej limuzíny, kde nebude nič rušiťpravé hudobné orgie za relatívne prístupný peniaz....

Konštrukcia

Helix si zachováva svoj mohutný chladič aj pri štvorkanáli.Zaujímavosťou je prepínanie vstupných konektorov cinch ako vstupylow/high úrovne. To znamená, že tie isté konektory slúžia aj na vstupsignálových, ako aj repro- úrovní.

Rozsah HF filtrov je perfektný 15 –4 000 Hz a dovoľuje použitie pre zapojenie dvojpásmových reproduktorovdo aktívu, ďalšou výhodou je kombinácia filtrov v zapojení bandpass,kde s ním možno napájať kickbassové reprá. Kaskádové reprosvorky súnevýhodou, lebo po zapojení káblov do vrchného radu je zlý prístup kspodným skrutkám.

Plusy:
+ mohutný chladič
+ veľký rozsah vstupných filtrov
+ možnosť prepojenia filtrov do BandPass

Mínusy:
– jednojitý zdroj
– kaskádové riešenie repro svoriek