Recenzie | Zosilňovače | Mac Audio ZX 4500

Mac Audio ZX 4500

11.08.2011
Mac Audio ZX 4500

Nemeckú značku Mac Audio netreba nikomupredstavovať, pretože ich Z-ková séria spôsobuje rozruch...

Nemeckú značku Mac Audio netreba nikomupredstavovať, pretože ich Z-ková séria spôsobuje rozruch už dlhé roky vcenovo dosstupnej triede zosilňovačov a patrí medzi našich obľúbencov.Po rokoch sa však výrobca rozhodol nahradiť ju sériou ZX a tak sipozrime výkonnejší 4-kanál, ktorý by mal suplovať Z 4200-ku.

Konštrukcia

Rozmermi ostáva na parametroch Z4200-ky (435x55x290 mm), avšak skeletsa podobá na drahšiu sériu Fearless. Masívny hliníkový odliatok mábočné rebrovanie a povrchovku tvorí kvalitný titanový elox, ktorý jeodolný voči poškriabaniu. Tak za toto dostáva rozhodne plusový bod.

Ďalší posun vpred som zaregistroval na silnej časti, kde sú umiestnenédutinkové konektory uložené v priehľadnom akrylovom púzdre s konečnemasívnejšími a kvalitnejšími skrutkami a tak jedinú pripomienku mám namargo kaskádovo umiestnených reprokonektorov, pri ktorých si budetemusieť dávať pozor počas káblovania, aby ste predišli neželanému skratu.

Na ľavej strane nájdete všetky ovládacia prvky a vstupné/výstupné RCAkonektory. Oba páry kanálov ponúkajú rovnakú výbavu, poskytujúcunastavenie vstupnej citlivosti, basovej korekcie 0÷12 a LP/HP filtrov vrozsahu 40÷400 Hz, plus spoločný prepínač4-, 3- a 2-kanálového režimu.Obetovať voči Fearless 4000-ke budete musieť možnosť použitia DOhlasitosti na kábli, v prípade premosteného 3/4 kanálu. Výkonzosilňovača  je 4x150 W RMS. V prípade premostenia kanálov všaknezabudnite, že minimálna impedancia môže byť 4 Ω.

Keďže s aprivysokých hlasitostiach dosť hreje, okrem masívneho skeletu napomáhavetraniu aj sústava otvorov na spodnej stene. Použitý je dvojitý zdrojs celkovou filtračnou kapacitou 17,6 mF a o výkonové zosilnenie sastarajú tranzistory TIP 35/36, ktoé používa aj DLS vo svojich cenovonáročných modeloch.

Zvuk

ZX4500-ka ide v šľapajách svojho predchodcu, a v spojení s Morem Tempo6 a 12 " woofrom GZRW 12XS-AL, predviedla muzikálny a objemovo plnýzvuk, ktorý bol dlhodobo počúvateľný, pričom som si zmlsol naRytmusovi, Rage Against The Machine aj Ramsteine. Dostatok výkonu Vámdovolil počúvať bez skreslenia naozaj nahlas a muzikalita, či miernezahladzovanie mikrodetailov, vás zbytočne neupozorňovali na chyby vnahrávkach.

Záver

Ak sa rozhodujete pre kúpu cenovo dostupného 4-kanálu, skúste preskočiť5-tisícovú hranicu a radšej si priplaťte za overenú a spoľahlivúkvalitu nemeckej značky Mac Audio

Róbert Machán

Cena6 490,- Sk
Zvuk (max. 40 bodov)16
Výkon max. 30 bodov)17
Konštrukcia (max. 15 bodov)5
Výbava (max. 15 bodov)7
Spolu (max. 100 bodov)45

+ šasi, povrchovka, muzikálny zvuk, cena
- priemerná vábava

Galéria