Recenzie | Zosilňovače | RTO Twister TW500

RTO Twister TW500

11.08.2011
RTO Twister TW500

Najlacnejší zosilňovač testu nie je voči konku­rencii konštrukčne anivýbavou o nič ochu­dobnený...

Najlacnejší zosilňovač testu nie je voči konku­rencii konštrukčne anivýbavou o nič ochu­dobnený a vďaka kompaktným rozmerom ho nebudeproblematické namontovať kamkoľvek. Skelet tvorí ťahaný hliníkovýprofil upravený kartáčovaním, klorý je odolný aj voči nešetrnej- šiemuzaobchádzaniu. Výbavu tvoria pozlátené RCA konektory linkovéhovstupu/výstupu, vysokoúrovňový vstup, Bass Boost a plynuloregulovateľný LP respektíve HP filter.

Opačná strana obsahuje veľkostne rozlíšené pozlátené skrutkovaciesvorky pre napájanie a reproduktory, avšak osadené sú v jednej linke,takže odporú­čam použiť vidličky a zabudnúť nesmiete ani na zmrsťovačku.

Zvuk

Zvuk zaujme frekvenčnou vyváženosťou a dob­rou detailnosťou, avšakoproti G7-ku je citeľné horšie rozlíšenie a menší objem či drajv naba­soch. Väčšie problémy mu nerobia ani sykavky či pieskové výšky a takči už počúvate rock, pop alebo elektroniku na štart bude určitepostačovať. Výkonom v premostení sa najlepším v teste nevyrovná, avšakzvukovo to nie je žiadny priepästný rozdiel voči víťazovi. Prostepohodový zosi k za málo peňazí.